Hayata ses ver, hiçbir kar amacı gütmeyen, gönüllülük esaslı bir topluma hizmet projesidir. Bu proje bir doküman dinleti uygulaması olarak hayata geçmiştir.

Çıkış noktamız, görme engelli arkadaşlarımızın restoran ve kafelerde sipariş verme işlemlerini daha da kolaylaştırarak hayat kalitelerini artırmaktı. Öncelikle seslendirilmiş menü uygulaması olarak ortaya çıkan bu projemizin, seslendirilmiş yazılı metinler (etkinlik takvimleri, kitaplar ve başka birçok doküman) olarak verilen hizmet alanı ile daha da genişletilmesi hedeflenmiştir.

Misyonumuz

Misyonumuz, görme konusunda problem yaşayan, okuma yazma bilmeyen ve/veya başka nedenlerle yazılı metinleri okuması mümkün olmayan insanların, kültürümüzde çok önemli bir yeri olan yardımlaşma ile kaldırabileceğimiz tüm engelleri ortadan kaldırarak, daha önce yaşadıkları zorlukları kolaylaştırmaktır.

Vizyonumuz

Vizyonumuz, daha çok insanı hayata kazandırmak, “yapamam” kelimesini ortadan kaldırarak bağımsız bir birey duygusunu kazandırmak ve güçlendirmektir. “Okuyamam”, “öğrenemem”, “dolaşamam” gibi kavramları “ben her şeyi yapabilirim” ile değiştirmek, daha iyi ve mutlu bir dünya için attığımız en önemli adımdır.

Hayata Ses Ver Nedir?

Hayata ses ver, gönüllü seslendiriciler tarafından zenginleştirilmiş bir sesli doküman kitaplığıdır. Yardımlaşma ilkesini benimsemesi ile gerek seslendirme, gerek kullanılma konusunda yapılan yardımlarla gelişen bir uygulamadır. Kullanıcılardan tavsiye, öneri ve fikir kabul ederek ve bu geri dönüşleri projeyi sürekli bir gelişim içinde tutmak için kullanarak, kullanıcıların da Hayata Ses Ver projesinin bir parçası olması hedeflenmiştir.

Hayata Ses Ver bu hedefler sayesinde, istisnasız herkesin yardım edebileceği ve geliştirebileceği gönüllülük esaslı bir proje haline gelmiştir. Seslendiriciler kullanıcılara gönüllü olarak yardım ederken, kullanıcıların da başka kullanıcılara gönüllü olarak yardım edebilmesi, herkesin birbirine yardımcı olabileceğini göstererek vizyonumuza destek olmaktadır.

Ekibimiz

Oğuzhan Kadaifçiler
CO-FOUNDER/ PROGRAMCI/ TASARIMCI/ PLANLAMA/ SESLENDİRME
Kişisel WebsiteLinkedIn Sayfası
Özden Gürsoy
CO-FOUNDER/ PROGRAMCI/ TASARIMCI/ PLANLAMA/ SESLENDİRME
İrem Guloğulları
JCI BURSA DERNEK TEMSİLCİSİ/ CO-FOUNDER/ PLANLAMA/ SESLENDİRME